Večeras u 20.00 se pred našim kamerama igra treća utakmica četvrtvfinala doigravanja košarkaškog prvenstva
Nakon što je kapetan Dinama Hrvoje Garafolić tricom srušio Zadrane i za svoj klub izborio majstoricu mogu li Zagrepčani napraviti još jedno iznenađenje i proći u polufinale Prvenstva Hrvatske?
To je pitanje na koje ćemo odgovor dobiti večeras u trećoj utakmici četvrtfinala koja se igra u dvoranio Krešimir Ćosić na Višnjiku. Uoči doigravanja očekivalo se da će Zadar bez većih problema proći u polufinale, ali za to mora dodatno raditi jer se Dinamo pokazao kao čvrst i neugodan protivnik. Zagrebački klub je u prvoj sezoni u HT Premijer lige već ulaskom u doigravanje napravio veliki rezultat, a sve iznad toga je bonus odnosno nagrada za uspješnu godinu. Jasno je da je večars od 20.00 sati domaća momčad veliki favorit, Zadar ima imperavtiv, a Dinamo na Višnjik dolazi potpuno rasterećen. A takav može biti opasan.
"Protivnik je dobro iskoristio naše slabosti i uz pomoć dobre atmosfere zasluženo pobijedio. U Zadru nas čeka zahtjevna utakmica, moramo biti maksimalno fokusirani i koncentrirani te se prikazati u boljem svjetlu nego u Zagrebu ako želimo izvući povoljan rezultat" poručio je najbolji igrač domaćih Luka Božić.
Mučili su se Zadrani u prve dvije utakmice s vanjskim šutem, nisu pronašli pojedinca koji može u kontinuitetu biti opasan za tri poena što je DInamo znalački koristio. Iskusni trener Danijel Jusup je svjetsan kako protivnik ima kvalitetu koja se mora poštovati.
"U ove dvije utakmice, a naročito u Zagrebu, Dinamo se pokazao kao izuzetno čvrsta, dobra momčad koja mudro napada, koja zna iskoristiti slabosti protivnika i uz domaći teren koji su imali nije ih lako pobijediti. Oni sigurno dolaze s ambicijom, samopouzdanjem, željom da naprave odličan rezultat, a na nama da ispoštujemo što se dogovorimo, angažmanom pokušamo doći do povoljnog rezultata. Zamolio bih publiku da nam dođe, pomogne. Ulazimo u završnicu sezone, u takvim utakmicama ta podrška je dodatni impuls igračima da daju još više i da pokušamo još jednom doći do rezultata koji svi očekujemo" rekao je Jusup.
Raposloženje u Dinamu je više nego dobro, želja je opet namučiti Zadar.
"Očekivanja pred treću utakmicu su vrlo slična očekivanjima i pred početak serije, da pokušamo Zadar prisiliti na maksimalan angažman. Mislim da smo u tome uspjeli, pa čak i više od toga. Izuzetno cijenimo roster ekipe Zadra, znamo koliko je teško igrati protiv njih, pogotovo u Zadru. Svjesni smo da su naše šanse minimalne, međutim dok god se igra, imamo se pravo nadati. Stanje u momčadi je vjerojatno jednako sa svim ostalim momčadima u ovom dijelu sezone, svi imaju problema sa sitnim ozljedama. Zadar ima problema s odsustvom Čampare, a nama nedostaje izuzetno bitan igrač Cvitković koji je možda i najjače tijelo u našoj ekipi, s njim bi sigurno bolje parirali fizičkoj snazi Zadra. Dinamo će se probati postaviti kao Dinamo, kao što smo igrali sve utakmice od mojeg dolaska, no svjesni smo da u utakmici protiv Zadra ne ovisi sve o nama. Oni su ti koji će željeti nametnuti svoj ritam i imaju tu kvalitetu da ga nametnu, a na nama je da to pokušamo spriječiti. Sigurno je da je pritisak na njima, ali to su dečki koji su odigrali puno takvih utakmica, a mi ćemo pokušati biti hrabriji nego u prvoj utakmici "rekao je trener Dinama Vladimir Anzulović.
U polufinalu su već Split, Cedevita i Cibona koja čeka protivnika iz dvoboja Zadra i Dinama. Saznat će ga večeras, izravan prijenos je na našem programu od 20.00 sati.