Danas u 19.00 sati igra se prva utakmica doigravanja za prvaka Hrvatske u rukometu, uživo na našem programu
Nakon pobjede Našičana protiv PPD Zagreba u 10. kolu Lige za prvaka, čeka nas novi okršaj istih suparnika, no ovaj put u Zagrebu. PPD je domaćin Nexeu, susret se igra u 19.00 sati uz izravan prijenos na našem programu.
Riječ je o prvoj utakmici doigravanja za prvaka u koju dva najbolja hrvatska kluba ulaze poravnati s dva osvojena boda iz Lige za prvaka. Prvak će postati ona momčad koja prva osvoji šest bodova tako da nas nakon današnje utakmice čeka još barem jedan derbi, u nedjelju se igra opet u Našicama. Domaći se teren ove sezone pokazao kao prevaga, bude li potrebno posljednji će se čin igrati u Zagrebu jer je PPD imao bolji omjer pogodaka u međusobnim utakmicama. Međutim, idemo redom, svaka utakmica je priča za sebe.
"Ponovit ću još jednom, zaslužena pobjeda Nexea za vikend koji je na sjajan način iskoristio naše izrazito slabo prvo poluvrijeme i na krilima te neke euforije domaćeg terena napravio razliku. Morali smo pronaći način da se čim prije okrenemo ovoj utakmici u srijedu. Nema tu puno stvari koje je moguće napraviti, pogotovo budući da smo svjesni da smo sami sebe pobijedili u prvom dijelu. Analizirali smo susret u Našicama, prepoznali greške, napravili plan i idemo dalje" rekao je trener zagrebaša Slavko Goluža.
Jasno da nema velikih tajni između dva protivnika, svjestan je toga i najbolji igrač Nexea, naš reprezentativac Marin Jelinić.
"Pokušali smo se odmoriti koliko smo mogli, mislim da znamo mi njih i da oni znaju nas, nema tu nepoznanica. Najvažnije je skupiti tu energiju koju smo imali u prvom poluvremenu te u završnici prošle utakmice, pokušat ćemo ih iznenaditi i pobijediti" poručio je Jelinić.
Sasvim sigurno, zagrebačka Kutija šibica biti će ispunjena do vrha, dolazak su najavili navijači Nexea, bit će to pravi derbi. Pratite ga UŽIVO od 19.00 sati na Sportskoj televiziji.