Najbolji hrvatski tenisač Marin Čilić poražen je u 1. kolu skupine ATP finala
Najbolji hrvatski tenisač Marin Čilić poražen je u 1. kolu skupine ATP finala u londonskoj O2 Areni od Nijemca Alexandera Zvereva sa 7:6 (5), 7:6 (1) nakon dva sata i devet minuta igre.
Čilić je i šesti puta zaredom izgubio od mladoga Nijemca, no u Londonu je Marin u oba seta imao prednost, a opet je izgubio u dva seta. Čilić je u ovom meču imao samo 52 posto ubačaja prvoga servisa, a bez servisa nije uspio izbjeći deveti poraz ukupno u ATP finalima u Londonu i ostao je na samo jednoj pobjedi.
Marin je sjajno započeo dvoboj, poveo je 3:0 i 5:2, ali je Zverev uspio vratiti "break" zaostatka u devetoj igri, kada je Čilić servirao za meč. Set je otišao u "tie-break", u kojem je Zverev poveo sa 6:3, a Marin potom spasio dvije set lopte, no na svoj servis nije uspio i treću.
I u drugom setu je Čilić stigao do prvog oduzimanja servisa kod 3:3, no Zverev odmah u sljedećem gemu vraća "break" za 4:4. Kod 4:5 na svoj servis Čilić spašava meč-loptu, a kod 5:6 neugodnih 15:30. No, u "tie-breaku" je Nijemac nastavio s pritiskom, poveo je s 5:1 i lako priveo meč kraju. Zverev sada protiv Čilića vodi 6-1 u međudobnim dvobojima.
U ovoj skupini prvi tenisač svijeta Srbin Novak Đoković svladao je Amerikanca Johna Isnera sa 6:4, 6:3 nakon sat i 14 minuta igre.