Marin Čilić plasirao se u 2. kolo ATP turnira u Rimu.
Najbolji hrvatski tenisač Marin Čilić plasirao se u 2. kolo ATP turnira u Rimu nakon što je u prvom kolu pobijedio talijanskog tenisača Andreu Bassa s 6:1, 7:5. Čilić je za pobjedu protiv 416. tenisača svijeta trebao sat i 40 minuta premda je do pobjede mogao i daleko brže.
Prvi hrvatski reket i od ovoga tjedna 10. tenisač svijeta, sjajno je ušao u meč. Već u drugom gemu je napravio break za 2:0, a potom je kod rezultata 4:1 ponovo oduzeo servis 25. godišnjem Talijanu. Čilić je na koncu dobio set rezultatom 6:1 za pola sata igre.
U drugom setu gledali smo posve drugačiju sliku. Basso je poveo 1-0, a potom napravio break za 2:0 nakon što je Čilić ispustio 40:0. Čilić se vratio sa četiri gema u nizu za vodstvo 4:2, no Talijan je nakon još jednog breaka uspio izjednačiti na 4:4, te povesti sa 5:4. Ipak, u završnici seta Čilić je zaigrao maksimalno koncentrirano i s tri gema u nizu priveo meč kraju.
U idućem kolu Čilić će igrati protiv pobjednika susreta između Bugarina Grigora Dimitrova i Nijemca Jana-Lennarda Struffa.