Dvije medalje kuglača

16/05/19

Dvije medalje kuglača

SAŽETAK

Mladi hrvatski kuglači osvojili su još dvije medalje na Svjetskom prvenstvu u Češkoj.

Mladi hrvatski kuglači osvojili su još dvije medalje na Svjetskom prvenstvu do 18 godina starosti u Češkoj.

Nakon zlata Tonija Ljubića i srebra Anamarije Grdić u disciplini sprint, naši su juniori osvojili srebro i broncu u finalnom pojedinačnom natjecanju.  

Anamarija Grdić u finale je ušla kao 12 igračica, no s 603 srušena čunja opet je osvojila srebrnu medalju. Kod juniora odličnu igru pokazao je Lovro Buzov koji je s 613 rušenih čunjeva osvojio broncu.

Toni Ljubić bio je sedmi, dok je Karlo Boroš natjecanje završio na 20. mjestu.

Od 16. svibnja na redu je ekipno natjecanje seniora. Prve nastupaju seniorke koje 18. svibnja u  18:30 imaju utakmicu protiv Danske, a kod seniora prvi nastup će biti 21. svibnja  također u 18:30 protiv Italije, jer  je Rumunjska s kojom su se trebali odigrati prvi susret odustala od natjecanja.