Atletika

Dvoranski miting
21/02/19

Atletika

SAŽETAK

Žunić brončani s normom za EP, Lončarek slavila na 60m

Na dvoranskom mitingu u Beogradu jučer je nastupila i skupina naših atletičara. U bacanju kugle nastupio je i naš rekorder Stipe Žunić osvojivši 3. mjesto sa svojim najboljim ovogodišnjim rezultatom 20,32 m i ispunio normu za nastup na Europskom prvenstvu u dvorani u Glasgowu. Pobjeda je pripala Mesudu Pezeru iz Bosne i Hercegovine sa 20,99 m, dok je ispred Stipe za dva centimetra bio još Asmir Kolašinac. U ženskoj utrci na 60 m prepone pobijedila je Ivana Lončarek s također, najboljim rezultatom ove sezone 8,17 i tako potvrdila dobru formu pred nastup u Glasgowu. U skoku u dalj nastupila su čak trojica naših skakača, a najbolji je bio Dino Pervan osvojivši treće mjesto 7,61 m, Ivan Vujević je bio četvrti sa 7,57 m, a Sanjin Šimić peti sa 7,40 m. Kristina Dudek je bila četvrta na 400 m sa 56,02, a Klara Barnjak je bila također četvrta u skoku u dalj sa skokom od 5,98 m.