Europske prvakinje

31/05/19

Europske prvakinje

SAŽETAK

Na EP-u u kuglanju za slijepe i slabovidne hrvatska ženska reprezentacija je osvojila zlato.

Na 19. IBSA europskom prvenstvu u kuglanju za slijepe i slabovidne, u legendarnoj zagrebačkoj kuglani Grmoščica, hrvatska ženska reprezentacija je sa srušenih 2033 čunjeva osvojila zlato.

U prvom nastupu Petra Deša, kategorija B1, srušila je odličnih 613 čunjeva, nova reprezentativka Dragana Kovačević u kategoriji B2 imala je izuzetno dobar premijerni nastup srušivši 672 čunja, a odluku o zlatu donio je nastup Ruže Markešić u kategoriji B3 koja je srušila 748 čunjeva.

"Iako sam pred nastup imala malu tremu, jer nije lako nastupiti na ovakvom važnom natjecanju pred svojom publikom i na svom terenu uspjela sam je nadvladati. Kad je krenulo natjecanje posvetila sam se da ostvarim što bolji rezultat i mislim da sam u tome uspjela. Iako nisam oborila svoj europski rekord s prošlogodišnjeg Europskog prvenstva iz rumunjskog Targu Muresa, izuzetno sam zadovoljna svojim nastupom“, zaključila je Petra Deša.

Srebro su osvojile kuglačice Poljske sa srušenih 1956 čunjeva, dok su brončane Rumunjke s 1936 čunjeva. 

Od 30. svibnja do 2. lipnja u  Zagrebu na kuglani Kuglačkog športskog kluba Grmoščica, nadmetat će se 84 kuglačica i kuglača iz Češke, Slovačke, Srbije, Slovenije, Mađarske, Njemačke, Rumunjske, Poljske i Hrvatske.

 

Izvor: www.hina.hr