Norveški skijaš Kjetil Jansrud treći je put pobijedio na superveleslalomu u Lake Louiseu.
Norveški skijaš Kjetil Jansrud treći je put pobijedio na superveleslalomu Svjetskog kupa u kanadskom Lake Louiseu.
Jansrud je u ovoj disciplini u Kanadi slavio lani i 2014. godine, a u nedjelju je stigao do 22. pobjede u karijeri ispred Austrijanca Vincenta Kriechmayra (+0.14) i Švicarca Maura Caviezela (+0.21).
Njegov sunarodnjak Aksel Lund Svindal, koji je čak šest puta slavio u super-G utrkama Lake Louisea, bio je peti, a pobjednik jučerašnjeg spusta Austrijanac Max Franz dvanaesti.
U ukupnom poretku vodi Kriechmayr s 130 bodova ispred Franza (122) i Jansruda (120).
Svjetski kup kod skijaša se nastavlja sljedećeg tjedna utrkama u Beaver Creeku (Colorado).
Američka skijašica Mikaela Shiffrin pobjednica je i drugog slaloma sezone Svjetskog kupa, održanog u Killingtonu, u američkoj saveznoj državi Vermont.
Pobjednica uvodnog slaloma u Leviju Shiffrin vodila je i nakon prve vožnje, a u drugoj je bila još dominantnija te proslavila svoju 45. pobjedu u Svjetskom kupu. Amerikanka je u Killingtonu došla do 34. slalomske pobjede, izjednačila se tako s Švicarkom Vrenni Schneider i sada je na jednu pobjedu udaljena od izjednačenja rekorda Austrijanke Marlies Schild, koja je slavila u 35 utrka u slalomu. Janica Kostelić je na toj slalomskoj listi svih vremena peta s 20 pobjeda.
Slovakinja Petra Vlhova osvojila je drugo mjesto s zaostatkom od 57 stotinki, dok je trećeplasirana Šveđanka Frida Hansdotter zaostala 1.08 sekundi.
U ukupnom poretku vodi Shiffrin s 310 bodova ispred Vlhove (196) i Talijanke Federice Brignone (180).
Jedina hrvatska predstavnica Andrea Komšić startala je s brojem 56 i zauzela 38. mjesto s zaostatkom od 5.77 sekundi. Za ulazak u drugu vožnju nedostajalo joj je 82 stotinke.