Hrvatske odbojkašice u Zagrebu su pobijedile Švicarsku 3:0 i ostale stopostotne.
U susretu 5. kola B skupine kvalifikacija za EP 2019. godine hrvatske odbojkašice su u Domu odbojke Bojan Stranić u Zagrebu pobijedile Švicarsku 3:0 (25:19, 25:9, 25:22) ostvarivši i petu pobjedu.
Hrvatske odbojkašice su i prije ove utakmice osigurale plasman na Europsko prvenstvo koje će se ove godine održati u Poljskoj, Slovačkoj, Mađarskoj i Turskoj.
U dvoboju protiv Švicarki najbolje su bile Marina Šamadan s 15 poena, te Karla Klarić i Samanta Fabris sa po 12 poena. U suparničkim redovima najraspoloženija je bila Maja Strock s 15 osvojenih poena.
U drugom susretu iz ove skupine Austrija je pobijedila Albaniju s 3:0 (25:13, 25:9, 25:20).
Na ljestvici skupine vodi Hrvatska sa 15 bodova, Švicarska ima devet, Austrija 6, a Albanija je bez bodova. Na Europsko prvenstvo plasirat će se prve dvije reprezentacije iz svake od šest skupina.
Do kraja kvalifikacija naše odbojkašice će još igrati protiv Albanije u gostima 9. siječnja.
Uz četiri zemlje domaćina, izravni plasman na europsku smotru izborile su i reprezentacije Srbije, Nizozemske, Azerbajdžana, Italije, Rusije, Bjelorusije, Njemačke i Bugarske, na osnovi plasmana na EP-u 2017.