Pannonian Challenge

28/05/19

Pannonian Challenge

SAŽETAK

Od 5. do 9. lipnja bit će održan 20. festival ekstremnih sportova "Pannonian Challenge".

U osječkom skate parku od 5. do 9. lipnja bit će održan jubilarni 20. festival ekstremnih sportova "Pannonian Challenge", na kojemu se očekuje više od 300 natjecatelja, izvijestili su organizatori na predstavljanju festivala.

Voditeljica Komunikacijskog tima festivala Mirna Šmit najavila je kako festival počinje u srijedu, 5. lipnja, kada će u osječkoj Galeriji "Kazamat" biti postavljena velika izložba fotografija s dosadašnjih natjecanja i predstavljena fotomonografija "Pannonian Challenge".

Natjecanja će se održati u disciplinama skate (četvrtak, 6. lipnja), inline (petak, 7. lipnja), u subotu, 8. lipnja su BMX kvalifikacije , a u nedjelju BMX finale, dodala je.

"Prijavljeno je više od 300 vozača, među kojima su i neka velika svjetska imena i prošlogodišnji pobjednici. Osim domaćih, tu su i vozači iz Rusije, Mađarske i Austrije, a vozit će i prošlogodišnji pobjednik Svjetskog BMX kupa Marin Ranteš. Važno je napomenuti da je natjecanje ove godine prvi put uvršteno u C-1 kategoriju, što znači da svi BMX vozači na ovom natjeanju prikupljaju bodove za Olimpijske igre koje će se održati 2020. u Tokiju", rekla je Šmit.

Ove godina uvedena je, kao pokazna, i disciplina romobil, a kao zanimljivost organizatori ističu činjenicu da se u kategoriji skate prijavilo i nekoliko vozačica.

U sklopu manifestacije predviđen je i bogat glazbeni program. Organizator natjecanja je Udruga "Pannonian", a pokrovitelji su Osječko-baranjska županija, grad Osijek, Hrvatska turistička zajednica (HTZ) i Središnji državni ured za sport.

Pannonian Challenge moći ćete pratiti na SPTV-u.