Počelo PH u šahu

02/04/19

Počelo PH u šahu

SAŽETAK

U Bjelovaru je počelo 19. zatvoreno pojedinačno šahovsko Prvenstvo Hrvatske.

U hotelu "Central" u Bjelovaru počelo je 19. zatvoreno pojedinačno šahovsko Prvenstvo Hrvatske na kojem sudjeluje 12 naših ponajboljih velemajstora predvođenih braniteljem naslova prvaka Ivanom Šarićem.

Naš najbolji velemajstor je u prvom kolu na briljantan način kao crni u završnici nadvisio Sašu Martinovića, a odlučeno je čak pet partija. Ante Brkić je vješto iskoristio nespretan položaj figura Marina Bosiočića, Robert Zelčić je kao crni izvrsnom pozicijskom igrom svladao Blažimira Kovačevića, vrlo uvjerljiv bio je i Ante Šarić u partiji s Bojanom Kurajicom, baš kao i Zdenko Kožul, koji je impresivnom tehnikom u završnici iskoristio nešto aktivniji položaj figura protiv Ognjena Jovanića. Jedini salonski remi viđen je u partiji između Zorana Jovanovića i Hrvoja Stevića.