PPD Zagreb slavio

rukomet
07/03/19

PPD Zagreb slavio

SAŽETAK

Rukometaši Prvog plinarskog društva Zagreb slavili su na gostovanju u Nišu.

Rukometaši Prvog plinarskog društva Zagreb slavili su na gostovanju u Nišu gdje su u sklopu 16. kola SEHA Gazprom lige bili bolji od rukometaša Željezničara rezultatom 33:32 (18:18). Bilo je to četvrto uzastopno gostovanje hrvatskih rukometnih prvaka i treća utakmica u nizu otkako su prošloga tjedna otišli iz Zagreba. Nakon remija sa MOL – Pick Szegedom (26:26) u sklopu 14. kola EHF Lige prvaka i slavlja nad RK Osijekom u osmini finala Kupa Hrvatske (24:38), najbolji hrvatski rukometaši svladali su viceprvake Srbije i tako osigurali plasman na završni turnir regionalnog natjecanja. Najbolji u pobjedi PPD Zagreba bili su David Mandić s osam i Josip Božić Pavletić sa šest pogodaka. Tin Kontrec dodao je četiri gola, a isti je učinak imao i Aleks Vlah. Radivoje Ristanović je skupio dvije, a Urh Kastelic pet obrana. Pred rukometašima PPD Zagreba dvoboj je 17. kola SEHA Gazprom lige u kojemu će u subotu 09. ožujka gostovati kod Meshkov Bresta.