Vaterpolisti zagrebačke Mladosti slavili su nad beogradskim Partizanom.
Vaterpolisti zagrebačke Mladosti slavili su nad beogradskim Partizanom u susretu 16. kola Regionalne vaterpolo lige. Utakmica koja se igrala na bazenu Mladosti završila je rezultatom 18:11. U redovima Žabaca najbolji strijelci bili su Lovre Miloš i Antonio Petković s četiri pogotka, dok su kod gostiju najučinkovitiji bili Aleksa Nešić, Andrej Barač, Aleksandar Radanović i Nikola Radonjić s po dva pogotka.
''Mislim da je bio dobar vaterpolo, protivnik nije bio previše zahtjevan. Odigrali smo koliko je trebalo, da vratimo malo poljuljano samopouzdanje. Danas je igrač više bio dobar, u napadu smo imali kvalitetna rješenja. Bez obzira na sve, ne bismo smjeli primati ovoliko golova s ovakvim protivnikom. U svakom slučaju, dobra uvertira za ono što nas čeka i nadam se da ćemo ovako nastaviti!'' – izjavio je nakon utakmice trener Mladosti Zoran Bajić.
Žapci su ovom pobjedom potvrdili prvo mjesto u Regionalnoj vaterpolo ligi u kojoj trenutno imaju 43 boda. Čak osam Mladostaša upisalo se u strijelce, a posebno su se istaknuli mladi vratari Jerko Jurlina i Luka Sučić koji su zamijenili ozlijeđenog kapetana Ivana Marcelića.
''Ono pozitivno što trebamo izvući iz ove utakmice su nova tri boda i odličan ulazak u utakmicu. Primili smo opet puno golova iz individualnih grešaka, nedostatka koncetracije i na tome moramo poraditi budućnosti i pripremati se za Final Four!'' – izjavio je nakon utakmice Antonio Petković.
Za Mladost su nastupili Jerko Jurlina, Luka Sučić, Ivan Buljubašić, Antonio Petković, Cosmin Radu, Miloš Ćuk, Lovre Miloš, Konstantin Kharkov, Branimir Herceg, Matias Biljaka, Jerko Anzulović, Luka Bajić, Marino Čagalj, Branimir Herceg i Tin Fabris.