Hrvatska atletičarka Ana Šimić osvojila je drugo mjesto na mitingu Dijamantne u Dohi.
Hrvatska atletičarka Ana Šimić osvojila je drugo mjesto u skoku u vis na prvom mitingu Dijamantne lige, u glavnom gradu Katra, Dohi.
Šimić je drugo mjesto podijelila s još dvije skakačice, Bugarkom Mirelom Demirevom i Šveđankom Erikom Kinsey, koje su preskočile 191 centimetara iz prvog pokušaja, a iz prvog pokušaja su preskočile i sve ranije visine.
Šimić i Kinsey su rušile sva tri pokušaja na 194 centimetara, dok je Demireva propustila tu visinu te pokušala na 196 centimetara, no sva je tri puta rušila letvicu.