Na Državnom prvenstvu u slobodnim rutinama osvojeno ukupno 11 medalja od čega 8 zlatnih.
Riječki Klub sinkroniziranog plivanja Primorje Aqua Maris nastavlja dominaciju u hrvatskom sinkroniziranom plivanju tako da je već treću godinu zaredom najuspješniji klub na ovom natjecanju koje je ove godine održano 23. i 24. veljače u Zagrebu, na Zimskom plivalištu Mladost. Prvenstvo je održano u organizaciji Hrvatskog saveza sinkroniziranog plivanja, a priređivač je bio Klub sinkroniziranog plivanja Medveščak iz Zagreba. Na Prvenstvu su nastupile plivačice iz svih hrvatskih klubova iz Rijeke, Siska, Zagreba i Splita te po prvi puta iz Varaždinskog sinkro kluba. Ovo natjecanje se održava na državnom nivou za sve uzrasne kategorije, a od državnog prvenstva po dobnoj skupini se razlikuje po tome što se ne održava natjecanje u tehničkim vještina (popularno zvanim figure) već se plivačice natječu samo u slobodnim revijama u disciplinama duet, tim i kombinirane rutine (solo se na ovom Prvenstvu ne pliva). Plivačice Primorja Aqua Marisa osvojile su ukupno 11 medalja; 8 zlatnih, 2 srebrne i 1 brončanu u disciplinama duet, tim i kombinirana rutina u uzrastnim kategorija kadetkinje, mlađe juniorke, juniorke i seniorke. S osvojenih 11 medalja daleko su najuspješnije, uz ponekad izuzetno velike bodovne razlike. Iza njih su plivačice zagrebačkog Medveščaka s osvojenih 8 medalja, slijede ŠASK i Zagrebački Sinkro Klub, oba iz Zagreba, po 5 medalja (oba sa 1 zlatnom) te Dolfina iz Splita s 4 osvojene medalje i Mladost iz Zagreba s osvojene 3 medalje. Po broju osvojenih prvih mjesta i zlatnih medalja su plivačice Primorje Aqua Marisa najuspješnije s 8 zlatnih medalja, slijedi zagrebački Medveščak s 2 zlatne medalje, a po jednu zlatnu medalju osvojili su još Zagrebački sinkro klub i ŠASK. Ono što veseli je činjenica da Primorje Aqua Maris nastupa uspješno u svim kategorijama što dokazuje dobar rad sa svim uzrastima.
Fotografije s Prvenstva (autor M. Juranović).