Još jedno veliko priznanje Kineziološkom fakultetu Sveučilišta u Zagrebu.
Još jedno veliko priznanje Kineziološkom fakultetu Sveučilišta u Zagrebu. Kineziološki fakultet Sveučilišta u Zagrebu proteklih je dana dobio još jedno veliko priznanje. Nakon započete sportske suradnje s Kinom, tijekom posjeta indijskog predsjednika Ram Nath Kovinda i njegovog izaslanstva Hrvatskoj, započela je i nova suradnja, s Indijom. Na inicijativu Veleposlanstva Republike Indije, dekan Kineziološkog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu izv. prof. dr. sc. Tomislav Krističević i Nj. E. g. Arindam Bagchi, izvanredni i opunomoćeni veleposlanik Republike Indije u Republici Hrvatskoj uime Indijske sportske Uprave (Sports Authority of India) potpisali su Sporazum o suradnji koji predstavlja početak suradnje u smjeru edukacije, razmjene nastavnog i stručnog osoblja te zajedničkih projekata u području sportske znanosti. Riječ je o jedinstvenom sporazumu u trajanju od pet godina kojim se prvi put uspostavljaju kontakti i suradnja na području sporta. Obzirom da Kineziološki fakultet Sveučilišta Zagrebu već godinama njeguje intenzivnu međunarodnu suradnju s različitim institucijama iz cijelog svijeta, Republika Indija se pokazala kao novi važan partner za buduće aktivnosti. Predsjednik Indije Ram Nath Kovind istaknuo je kako hrvatski uspjeh na svim sportskim poljima smatra zaista impresivnim, a u Indiji je popraćen velikim zanimanjem. „Kineziološkom fakultetu u Zagrebu potpisivanjem ovog sporazuma dodijeljeno je veliko priznanje, naša ustanova prepoznata je kao relevantan čimbenik u sportskoj znanosti i edukaciji na međunarodnoj razini. Zahvalni smo na ukazanoj prilici, te se nadamo nastavku uspješne suradnje u području znanosti, obrazovanja i sporta.“ – istaknuo je dekan Kineziološkog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu izv. prof. dr.sc. Tomislav Krističević. Sporazum o suradnji Indije i Hrvatske nastavak je pohvala hrvatskom sportu i sportskih suradnji sa sve više zemalja svijeta. Svoje povjerenje hrvatskoj sportskoj struci nedavno je povjerila najmnogoljudnija zemlja svijeta, Kina koja svoje mlade sportaše i trenere dovodi u našu zemlju kako bi usvojili znanja i usavršili sportske vještine. Preko stotinu mladih Kineza različitih uzrasta trenutačno boravi u Hrvatskoj, a ovdje će provesti neko vrijeme trenirajući u hrvatskim klubovima i učeći od hrvatskih stručnjaka sve potrebno za ostvarivanje vrhunskih rezultata.
Foto: arhiva KIF-a