Kristina Tomić osigurala je brončanu medalju na SP-u u tekvondou.
Aktualna europska prvakinja Kristina Tomić osigurala je u kategoriji do 49 kilograma najmanje brončanu medalju na Svjetskom prvenstvu u tekvondou u Manchesteru.
Nakon uvjerljivih pobjeda nad Francuskinjom Adidou (26:6, prekid) i Azerbajdžankom Abakarovom (12:3), Kristina se u četvrtfinalu protiv Tunižanke Dhahri našla u nemalim problemima. Nakon što je u treću, posljednju rundu, ušla s minusom od tri boda (10:7), Tomić je preokrenula borbu (14:10).
Izbornik Toni Tomas vrištao je "bliska borba, bliska borba" što je Kiki i primjenila te je tako izborila polufinale s dvostrukom olimpijskom pobjednicom Kineskinjom Jingyu Wu i osigurala najmanje broncu. To je druga medalja za Hrvatsku na SP-u u Manchesteru nakon što je Doris Pole u kategoriji preko 73 kg u polufinalu izgubila od Kineskinje Zheng Shuyin s 9:2 i zadovoljila se broncom.
U Manchester Areni hrvatske boje brane i Ana Taslak (53 kg), Matea Jelić (67 kg), Lovre Brečić (63 kg) i Luka Horvat (80 kg).