Zlatna Anđela Mužinić

10/05/19

Zlatna Anđela Mužinić

SAŽETAK

Hrvatska paraolimpijka Anđela Mužinić osvojila je zlatnu medalju u Laškom.

Na Otvorenom parastolnoteniskom prvenstvu Slovenije u Laškom hrvatska paraolimpijka Anđela Mužinić osvojila je zlatnu medalju.

Mužinić je do zlata došla pobijedivši u finalu Koreanku Lee Mi Gyu 3:1, a prije toga u polufinalu svjetsku prvakinju Kineskinju Xue Juan 3:2.

"Ovo je za mene jako uspješan turnir, jer po broju sportaša i zemalja svakako ga možemo svrstati u neslužbeno prvenstvo svijeta. Odigrala sam dosta mečeva, a najvažnije što sam imala dosta mečeva s Korejankama i Kineskinjama koje svakako spadaju u najjaču svjetsku konkurenciju. Iako sam u grupi zabilježila prvi poraz u nastavku turnira sa doista odlično odigrala," kazala je Mužinić.

Mladu Splićanku sada očekuje nastup u ekipnoj konkurenciji s Helenom Dretar Karić s kojom je na Paraolimpijskim igrama u Rio de Janeiru osvojila srebro.

"Cilj nam je ući u polufinale i tada se boriti za samo finale," rekla je Anđela dodavši: " Ove sezone mi je cilj zauzeti četvrto mjesto na svjetskoj rang listi. Mislim da sam na dobrom putu, jer naporno radimo i nakon Slovenije ćemo pojačati rad na segmentima igre u kojima svakako trebam napredovati. Vjerujem da ćemo na kraju godine ostvariti sve svoje sportske ciljeve na putu za POI koje su iduće godine u Tokiju," poručila je Mužinić.

Na Otvorenom parastolnoteniskom prvenstvu Slovenije nastupa 448 stolnotenisačica i stolnotenisača iz 46 zemalja, a hrvatske boje brane deset stolnotenisačica i stolnotenisača.