Hrvatska ima svjetskog juniorskog prvaka u kuglanju. On je Toni Ljubić.
Na Svjetskom prvenstvu u kuglanju do 18 godina starosti u Češkoj, hrvatski kuglači osvojili su zlatnu i srebrnu medalju u disciplini sprint za juniore i juniorke.
Toni Ljubić do zlata je došao pobjedom u finalu protiv Slovaka Banika (2:0). dok je juniorka Anamarija Grdić viceprvakinja svijeta. Iako je odlično igrala u finalu, nažalost kugla je bila na strani Mađarice koja je slavila s rezultatom "sudden victory" s 20:18.
Iva Vukošić poražena je u 1., Karlo Zekić u 2. kolu, dok je Karlo Boroš nesretno ispao u osmini finala.